۱۳۹۶/۰۷/۲۷ ۹:۵۰:۴۱ بعد از ظهر
خانه >> پایگاه اخبار >> اقتصادی و اجتماعی >> بگو دوستت دارم، خجالت نکش


اس ام اس های زیبای عاشقانه
اس ام اس های زیبای عاشقانه

بگو دوستت دارم، خجالت نکش

یك نفس عمیق بكش و غرور و ترس و خجالت را دور بریز و بگو: دوستت دارم.

اس ام اس های زیبای عاشقانه
اس ام اس های زیبای عاشقانه
بگو دوستت دارم، خجالت نکش

بعضی‌ها وقتی می‌خواهند از عشق و محبتشان بگویند و همسرشان را مخاطب احساسات لطیف خود قرار دهند، خیلی معذب می‌شوند. انگار گفتن كلمه دوستت دارم كراهتی دارد كه نباید به زبانش آورد. بعضی‌ها هم هستند كه استدلال می‌آورند اگر علاقه‌شان را بیان كنند، همسرشان جسور می‌شود. حالا بگذریم از این كه بعضی از زن‌ومردها وقتی همسرشان جملات محبت ‌آمیز را نثارشان می‌ كنند پوزخندی می‌زنند كه یعنی عشق را باید در عمل ثابت كرد.اما انگار همه این آدم ‌ها اشتباه می‌ كنند. چون اگر محبت را در دل نگه داری و در خانه قلبت حبسش كنی یا اگر فكر كنی یك جمله با محبت شكستت می‌ دهد و غرور و هیبتت را می‌ شكند آن وقت زندگی جریانی خشك و تكراری می ‌شود كه فقط باید تحملش كرد.

یك، دو، سه، حركت
كار زیاد سختی نیست فقط باید موقعیت‌ شناس و منصف باشی و همیشه یادت باشد كه خوبی ‌های همسرت تو را پایبند او كرده است و او آنقدر لیاقت دارد كه از زبانت بشنود آدمی خوب و دوست‌ داشتنی است. شاید بدترین رفتار مقابل همسری كه دوستش داری و می‌ دانی كه او هم این چنین است دریغ كردن از ابراز محبت باشد نوعی كم گذاشتن از عشق و خسیس بودن در بذل عاطفه.
اما باید از یك جا شروع كرد و ابراز محبت را آموخت. اگر یاد بگیریم به جای آن كه از روی درماندگی، رمانتیك باشیم با چشم باز و امیدوارانه رفتار كنیم، اگر مطمئن باشیم كه خوشبختی نتیجه مهارتی است كه باید بیاموزی ‌اش، اگر تمرین كنیم كه گام اول را دوست داشتن همسر، پرورش دادن عشق در درون خودمان است، اگر ازدواج را راهی برای تغییرات بزرگ و سفری نیازمند حركتی دوشادوش بدانیم و اگر سعی كنیم كه دوستی به همسرمان را به زبان بیاوریم و آن گاه پایمان را فراتر بگذاریم و برایش بگوییم كه چرا دوستش داریم آن وقت زندگی نه تكرار مكررات كه جاذبه ‌ای سحركننده می‌ شود.
بیایید‌ تمرین كنیم
بعضی زن‌ها فكر می ‌كنند همین كه خانه‌ دار یا آشپز خوبی باشند و بچه ‌‌های سالمی به دنیا بیاورند و خودشان را وقف آنها كنند، همسر خوبی هستند.
در مقابل بعضی مردها هم گمان می‌ كنند كه اگر صبح زود از خانه بیرون بروند و آخر شب با دستی پر به خانه بر گردند و خیال زن را از قسط و بدهی و مشكلات مالی راحت كنند، بهترین همسر دنیا شده ‌اند، اما آنها كه زیر یك سقف رفته‌ اند خوب می‌ دانند كه ارزش محبت و داشتن رابطه ‌ای عاطفی با همسر بالاتر از آن چیزی است كه بتوان آن را با معیار های مادی سنجید.
خوشبخت بودن چیزی نیست كه از آسمان ببارد چرا كه داشتن زندگی خوب و آرامش‌ بخش حاصل مهارتی است كه با تمرین به دست می‌ آید. تمرینی كه نخستین گام آن از جاده مهربان بودن و ابراز محبت می ‌گذرد.
اگر همسرمان ناراحت است باید به احساسش احترام بگذاریم و وقتی خسته است كمكش كنیم، هر وقت به تنهایی احتیاج داریم و می ‌خواهیم با خودمان خلوت كنیم به همسرمان بگوییم و مطمئنش كنیم كه بزودی پیش او برخواهیم گشت، در حضور دیگران به او احترام بگذاریم و از خوبی ‌هایش بگوییم، در جمع و در میهمانی ‌ها بیشتر از سایرین به او توجه كنیم، در مناسبت ‌های خوب زندگی مثل سالروز ازدواج یا تولد مطلبی كوتاه بنویسیم و در آن ابراز عشق و علاقه كنیم، سعی كنیم رفتارمان با او مثل روز های اول آشنایی باشد، صمیمت را چاشنی زندگی كنیم و به جای این كه در مقابل هم بایستیم به موازات یكدیگر حركت كنیم، از همدیگر نظرخواهی كنیم، به كار های روزانه‌ اش علاقه نشان داده و از كار هایی كه انجام می ‌دهد سوال كنیم و ضمن تهیه هدیه برای او از محل كارمان به او تلفن بزنیم و از حالش جویا شویم و مطمئن باشیم كه اگر همه این كارها را انجام دهیم زندگی آرام و همسری مهربان در كنار خود خواهیم داشت.

همچنین ببینید

بدن افراد عاشق چه می گوید؟

بدن افراد عاشق چه می گوید؟

بدن افراد عاشق چه می گوید؟ واقعا عاشق شماست؟ وقتی با کسی آشنا می شویم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Security Code(کد امنیتی): *