۱۳۹۶/۰۷/۲۵ ۱:۳۲:۰۶ قبل از ظهر
خانه >> پایگاه اخبار >> خودروی پرنده: از افسانه تا واقعیت!


خودروی پرنده: از افسانه تا واقعیت!
خودروی پرنده: از افسانه تا واقعیت!

خودروی پرنده: از افسانه تا واقعیت!

سوئیچ بلید نام خودروی پرنده ای است که در تیم تحقیقاتی سامسون در آمریکا در مراحل میانی ساخت قرار دارد و هم اکنون نمونه پایلوت آن ساخته شده است. این خودروی پرنده، سه چرخ دارد که شما به راحتی می توانید در آن سوار شوید و از پارکینگ منزل یا محل کار خود حرکت کنید و بیرون بیائید و در صورت تمایل از خطوط هوایی یا زمینی برای رفتن به مقصد موردنظر خود پرواز یا رانندگی کنید. رانندگی و پرواز به قدری با این خودرو آسان است که شما پس از فرود آمدن می توانید فوراً بال ها را بسته و به راه خود در هر مسیری که دلتان می خواهد ادامه دهید.

خودروی پرنده: از افسانه تا واقعیت!
خودروی پرنده: از افسانه تا واقعیت!

طراحی این خودرو پرنده به گونه ای است که در شرایط هوای توفانی، با وجود وزن بسیار سبک آن، از پایداری فوق العاده بالایی برخوردار است. زاویه صحیح بال ها نسبت به هم طوری است که شما حین رانندگی هرگاه که تصمیم به پرواز داشتید، می توانید از روی زمین بلند شوید و پرواز کنید. مکانیسم فرود نیز بسیار شبیه به فرود آمدن یک هواپیماست و شما به آسانی می توانید از آسمان بر روی بزرگراه فرود بیائید. در نمونه اولیه این خودرو، دو صندلی کنار هم، فضایی به اندازه حدود 20 کیلوگرم بار اضافی، و یک کابین عریض تعبیه شده است.

طبق قوانین دولت آمریکا، برای استفاده از این خودروی پرنده باید یا گواهی نامه اتومبیل داشته باشید یا گواهی نامه موتور. البته برخی قوانین بسته به محل سکونت افراد اندکی فرق می کند. درصورتی که برای پرواز نیز بخواهید از این خودرو استفاده کنید، داشتن گواهی نامه پرواز ضروری است.

از ویژگی های استاندارد این خودروی پرنده می توان به صندلی قابل تنظیم راننده، سیستم گیربکس اتوماتیک (CVT) با امکان تغییر وضعیت به حالت پرواز، پوشش داخلی چرم، شیشه جلوی محافظ، پرف پاک کن شیشه جلو، پنجره های از جنس پلاستیک سبک و شفاف، سیستم بخاری و تهویه مطبوع، دیسک های ترمز جلو و عقب، بال ها و دم قابل انعطاف، چراغ های مخصوص مسیرهای زمینی و هوایی، سیستم های احتراق و سوخت رسانی اتوماتیک، نواحی ضربه گیر جلویی و عقبی، میله های محافظ داخل درب ها، و سیستم بازیابی چتر نجات اشاره نمود. هم چنین گفتنی است در این خودروی پرنده، آپشن های استاندار متعددی از جمله سیستم مسیریاب ماهواره ای، سیستم محل یاب اضطراری، مانیتور و دوربین های عقب، رادیو، و داشبورد قرار داده شده است.

منبع مقاله: یک خودرو

 

همچنین ببینید

عکس های بامزه و دیدنی از یک بچه پاندا

عکس های بامزه و دیدنی از یک بچه پاندا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Security Code(کد امنیتی): *