۱۳۹۶/۰۷/۲۵ ۷:۳۶:۱۲ قبل از ظهر
خانه >> پایگاه اخبار >> اقتصادی و اجتماعی >> پرشتاب ترین موتور سیکلت جهان


پرشتاب ترین موتور سیکلت جهان
پرشتاب ترین موتور سیکلت جهان

پرشتاب ترین موتور سیکلت جهان

پرشتاب ترین موتور سیکلت جهان

طی ماههای اخیر علاقمندان صنعت موتورسیکلت سازی منتظر رونمایی از تازه ترین محصول یکی از سرشناس ترین شرکت های موتورسیکلت سازی جهان بودند و در نهایت از Ninja H۲ رونمایی شد، محصولی که لقب پرشتاب ترین موتورسیکلت جهان را دارد.

در بسیاری از مقالاتی که در رسانه های تخصصی صنعت موتورسیکلت سازی جهان منتشر شده از عنوان “غول سوپرشارژ” برای محصول جدید شرکت کاواساکی ژاپن استفاده شده است.

این موتورسیکلت پرتوان ۲۰۰ اسب بخار قدرت دارد و در زمره قدرتمندترین موتورسیکلت های جهان جای می گیرد. به گفته کارشناسان ۲۰۰ اسب بخار برای حرکت در خیابانها رقمی زیاد و شاید بسیار زیاد باشد اما به هر حال این محصول ساخته شده و از هم اکنون علاقمندان به خرید آن تلاش برای پیش خرید آن را آغاز کرده اند.

در بخش های زیادی از این موتورسیکلت از فناوری فیبر کربنی استفاده شده است و این یعنی وزن بسیار کم محصول و در عین حال استحکام قابل توجه آن. محصول جدید کاواساکی تنها ۲۱۶ کیلوگرم وزن دارد.

یک محاسبه ساده نشان می دهد نسبت توان موتور به وزن آن ۱.۳۹ است و آنهایی که به طور تخصصی محصولات جدید دنیای موتورسیکلت سازی را دنبال می کنند از قابل توجه بودن این رقم هیجان زده می شوند. تنها کافی است بدانیم که این رقم برای موتورسیکلت قدرتمند BMW HP۴ حدود ۹۷ صدم است.

این موتورسیکلت ۲۵ هزار دلار قیمت دارد که قطعا رقم قابل توجهی است. در ماههای آتی شرکت یاماها نیز محصولی قدرتمند با نام R۱ روانه بازار می کند که می تواند رقیب جدی برای Ninja H۲ باشد. محصول جدید یاماها تنها کمتر از ۱۵ هزار دلار قیمت دارد که این زنگ خطری جدی برای پرشتاب ترین موتورسیکلت جهان محسوب می شود.

غول سوپرشارژ صفر تا ۱۰۰ را تنها در ۲.۵ ثانیه طی می کند.

همچنین ببینید

آسیب روانی (اختلالات اضطرابی)

آسیب روانی اختلالات اضطرابی

آسیب روانی اختلالات اضطرابی آسیب روانی (اختلالاتی اضطرابی) اختلالاتی هستند که ویژگی مشترک انها ترس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Security Code(کد امنیتی): *