۱۳۹۹/۰۱/۱۹ ۱۱:۳۳:۱۳ بعد از ظهر
Home >> بیمه >> اشخاص >> پس انداز نمودن وجوه اندک در بانک یا خرید بیمه عمر و تامین آتیه چیست؟
پس انداز نمودن وجوه اندک در بانک یا خرید بیمه عمر و تامین آتیه چیست؟
پس انداز نمودن وجوه اندک در بانک یا خرید بیمه عمر و تامین آتیه چیست؟

پس انداز نمودن وجوه اندک در بانک یا خرید بیمه عمر و تامین آتیه چیست؟

پس انداز نمودن وجوه اندک در بانک یا خرید بیمه عمر و تامین آتیه چیست؟

برای سرمایه گذاری در بانک، چنانچه بخواهید سود دریافتیتان قابل توجه باشد باید در ابتدا مبلغ قابل توجهی را پس انداز نمایید سپرده گذاری در بانکها به دو صورت انجام می شود:

پس انداز نمودن وجوه اندک در بانک یا خرید بیمه عمر و تامین آتیه چیست؟
پس انداز نمودن وجوه اندک در بانک یا خرید بیمه عمر و تامین آتیه چیست؟

 

۱

–    سپرده گذاری مبالغ خرد به صورت مستمر: در این صورت سود محاسبه شده کوتاه مدت می باشد که از سود تضمینی فعلی بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری کمتر است(معمولا در حدود ۶-۹ درصد در مقایسه با ۱۸-۲۰% سود تضمینی بیمه عمر و سرمایه گذاری)

۲-    سپرده گذاری در انواع حسابهای بلند مدت بانکی: این نوع سرمایه گذاری معمولا مستلزم داشتن سرمایه هنگفتی است که به صورت یکباره سپرده گذاری شده و تا پایان مدت قرارداد قابل برداشت و استفاده نیست. در صورت استفاده میزان نرخ سود آنها متناسب با مدت زمان سپرده گذاری تعدیل می شود در هیچ یک از دو روش بالا هیچکدام از مزایای پوشش های بیمه ای ارائه نمی شود ولی در بیمه عمر و سرمایه گذاری:

با پرداخت تنها یک حق بیمه، شرکت بیمه عمر در صورت فوت بیمه شده می بایست تمام سرمایه فوت تعیین شده و حتی سرمایه فوت بر اثر حادثه را به استفاده کنندگان پرداخت کند در حالی که در سپرده گذاری در بانک چنین پوششی وجود ندارد بنابراین برای پوشش این خطرات و نیز جبران سایر هزینه ها، شرکت های بیمه ناگزیر به داشتن ذخیره معقولی هستند تا بتوانند ایفا کنند.

بنابراین از مزیت های بیمه های عمر و سرمایه گذاری به طور خلاصه می توان به ارائه پوششهای بیمه ای از ابتدای قرارداد، امکان برداشت از اندوخته، اخذ وام بدون ضامن و وثیقه و سود مشارکت در منافع را نام برد.

 

من بیمه تامین اجتماعی دارم، چرا باید بیمه عمر و تامین آتیه بخرم؟

 

اول اینکه بیمه های اجتماعی از جمله تامین اجتماعی و خدمات درمانی، ماهیت درمانی دارند یعنی عمدتا حق بیمه های پرداختی شما صرف هزینه های درمانی می شود و تفاوت بسیاری با بیمه عمر و سرمایه گذاری دارند.

شما می توانید بیمه عمر وتامین آتیه را به عنوان بیمه مکمل بیمه های تامین اجتماعی خریداری کنید. در صورت فوت فرد در بیمه تامین اجتماعی غیر از مبلغ ناچیزی از هزینه کفن و دفن( تا سقف ۲۰۰,۰۰۰ تومان ) پولی به بازماندگان پرداخت نمی شود. در حالیکه در بیمه عمر وتامین آتیه چنانچه خدایی ناکرده اتفاقی برای بیمه گذار بیفتد حتی اگر یک قسط از حق بیمه را هم پرداخت کرده باشد علاوه بر پرداخت سرمایه فوت چنانچه پوشش فوت بر اثر حادثه هم خریداری شده باشد تا ۳برابر سرمایه فوت به بازماندگان، پول پرداخت می گردد. درحالیکه در بیمه تامین اجتماعی، حقوق بازماندگان تحت شرایط خاص ( از میان فرزندان تنها به فرزند دختر و مجرد ) انتقال می یابد. حق بیمه های پرداختی شما به سازمان تامین اجتماعی قابلیت برگشت و بازخریدی ندارد. شما  ۷% حقوق دریافتیتان را ماهیانه بابت حق بیمه تامین اجتماعی پرداخت می کنید اگر استفاده ای هم از آن نکنید نمی توانید مبالغ پرداختی خود را بازخرید کنید در حالیکه در بیمه عمر و تامین آتیه حق بیمه های پرداختی شما برخلاف تامین اجتماعی امکان بازخریدی داشته و در پایان دوره به همراه سود با بهره مرکب محاسبه می شود و به صورت یکجا و یا مستمری قابل دریافت می باشد.

 

آیا اشخاص بیمار هم می توانند تحت پوشش این بیمه نامه قرار گیرند؟

 

برخی از بیماریها با نظر پزشک و دریافت حق بیمه اضافی قابل بیمه شدن می باشد ولی بیماریهای لا علاج قابل بیمه شدن نمی باشد در عین حال برای اینکه بیمه گر و بیمه گذار با مشکل مواجه نشوند بهتر است پرسشنامه با دقت مطالعه و تکمیل گردد.

 

استثنائات این بیمه نامه چیست؟

 

1-    مسابقات سرعت و اکتشاف و پروازهای آکروباتی

۲-    خطر جنگ و یا هر نوع حادثه دیگری که جنبه نظامی داشته باشد

۳-    خودکشی

۴-    درصورتی که استفاده کننده یا بیمه گذار مسبب مرگ بیمه شده باشد(در مواردی که بیمه گذار و بیمه شده یک نفر نمی باشد)

 

آیا می توان سرمایه بیمه عمر را افزایش یا کاهش داد؟

 

بیمه گذار می تواند هر ساله تقاضای تغییرات سرمایه و مدت بیمه را نماید

 

اگر کسی اطلاعات پرسشنامه را به غلط پر نماید چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

 

در صورت ارائه اطلاعات غلط بیمه گر در ارائه نرخ دچار اشتباه خواهد شد که اگر این اظهارات از روی عمد باشد بیمه نامه باطل خواهد شد و حق بیمه پرداختی قابل استرداد نخواهد بود و در صورتیکه این اظهارات از روی سهو و یا نا آگاهی باشد فقط ذخیره ریاضی و یا ارزش بازخریدی بیمه نامه قابل استرداد خواهد بود لذا خواهشمند است در پر کردن پرسشنامه دقت لازم را مبذول فرمائید.

 

بهترین شرایط پرداخت اقساط بیمه نامه به چه شکلی است؟

 

بهترین نحوه پرداخت حق بیمه اقساط بیمه عمر  و تامین آتیه به صورت پرداخت سالیانه می باشد.

 

چگونه می توان از کاهش ارزش بیمه و سرمایه باتوجه به کاهش ارزش پول جلوگیری کرد؟

 

باتوجه به رشد نرخ تورم به صورت سالیانه و درنتیجه کاهش ارزش پول نقد این امکان به بیمه گذار داده شده تا بصورت سالیانه بین ۵-۲۵ درصد حق بیمه و مبلغ بیمه نامه را افزایش دهد.

 

آیا امکان برداشت از اندوخته بیمه نامه در طول مدت بیمه وجود دارد؟

 

بله – بعد از گذشت ۶ماه از تاریخ شروع بیمه نامه و پرداخت ۶ماه حق بیمه ، تمام و یا قسمتی (کمتر یا بیشتر) از حق بیمه ها بر اساس جدول ارزش باز خرید ضمیمه بیمه نامه محاسبه و قابل پرداخت می باشد.

 

شرایط دریافت وام چیست؟

 

بیمه گذاری می تواندبعد  از شش ماه تا سقف ۹۰% اندوخته خود را وام بگیرد بهره این وام ۴% بیشتر از سود پرداختی توسط بیمه گر به اندوخته بیمه گذار می باشد.

 

منظور از پرداخت کمک هزینه بیماریهای خاص چیست؟

 

در صورت انتخاب این پوشش در زمان عقد بیمه نامه در صورتی که بیمه شده پس از گذشت ۳ماه از عقد بیمه نامه به علت یکی از بیماریهای خاص (سرطان-سکته مغزی-سکته قلبی-عمل جراحی قلب-پیوند اعضای اصلی بدن) در بیمارستان بستری گردد بیمه گر بخشی از هزینه های درمانی را به میزان ۳۰% سرمایه فوت(تا سقف ۲۵ میلیون تومان) پرداخت می کند.

 

پوشش پرداخت سرمایه فوت بر اثر حادثه چیست؟

 

در صورت انتخاب این پوشش هرگاه بیمه شده به علت حادثه فوت شود سرمایه بیشتری (تا ۳برابر سرمایه فوت به هر علت) علاوه بر سرمایه تعیین شده برای فوت به استفاده کنندگان (ذینفعان) پرداخت می شود.

 

اعتبار بیمه نامه عمر و تامین آتیه چگونه تضمین می شود؟

 

طبق قانون بیمه مرکزی ایران ۵۰% تمامی حق بیمه انواع بیمه اشخاص باید به حساب بیمه مرکزی ایران واریز گردد و در عوض بیمه مرکزی به صورت اتکایی عمل کرده و حتی در صورت ورشکستگی شرکت بیمه ، بیمه مرکزی ایران متعهد به پرداخت تمامی تعهدات به بیمه گذار خواهد بود.

Check Also

نقش بیمه در توسعه اقتصادی

نقش بیمه در توسعه اقتصادی و الزامات فرهنگی آن ماده 1 قانون بيمه مصوب سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Security Code(کد امنیتی): *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.